Celina Chełkowska w projekcie Półka Społeczna

Już wiecie, że organizujemy Półkę Społeczną w Promocjone.com. Do współpracy oprócz lokalnych mediów, a mamy na myśli portal eBarlinek, który został patronem całej akcji, zaprosiliśmy Celinę Chełkowską, z którą mieliśmy już okazję współpracować wcześniej (o czym możecie przeczytać tutaj) .

Kim jest Celina i dlaczego ona? Przeczytajcie co mówi o sobie….

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym, pracownikiem socjalnym i coachem, z zainteresowania doradcą ds. ekonomii społecznejprzez 4 lata byłam blogerem społecznym i jeżdżąc po Polsce opisywałam podmioty ekonomii społecznej.

Swoja przygodę z ekonomią społeczną rozpoczęłam w 2010 roku, kiedy jako początkujący pracownik socjalny, a potem wychowawca zakładzie poprawczym dla chłopców w Poznaniu poszukiwałam rozwiązania i alternatywy dla zlikwidowanych gospodarstw pomocniczych. Tak narodziła się trwająca do dziś współpraca ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych z Poznania oraz pomysł założenia pierwszej w Polsce Spółdzielni Socjalnej Przy Zakładzie Poprawczym Herakles. Spółdzielnia działała nieprzerwanie z mniejszymi lub większymi sukcesami do 2014 roku. W roku 2013 świadomie rezygnując z zawodu wychowawcy jako pierwszy prezes i pomysłodawca spółdzielni przekazałam ją pod opiekę nowym władzom. Niestety pomysł mimo moich  oczekiwań nie został podtrzymany.

W 2014 roku utworzyłam profil na Facebooku oraz blog www.celinachelkowska.wordpress.com dzięki, którym narodziła się postać blogera społecznego i tysiące kilometrów wędrówek w nieznane, a wszystko po to, by za darmo promować spółdzielnie socjalne. Moje starania względem ekonomii społecznej doceniło także SNSS (Stowarzyszenie na rzecz spółdzielni socjalnych w Poznaniu), zatrudniając mnie z czasem jako specjalistę ds. promocji spółdzielni, którym jestem do dziś.

Przez ostatnie 4 lata odwiedziłam 80 spółdzielni socjalnych, których produkty i usługi sprawdzałam i opisałam  na blogu. Zrobiłam ponad 20  tysięcy kilometrów po całym kraju poznając kilkuset założycieli i pracowników spółdzielni socjalnych. Napisałam paręnaście artykułów na temat doświadczeń i kondycji obecnej ekonomii społecznej oraz przeżyć blogera społecznego. Prowadziłam kilkanaście szkoleń i warsztatów w tym temacie, jak również występowałam na konferencjach jako prelegent. Zorganizowałam dwie sesje promocyjne na rzecz spółdzielni w ramach kampanii Blogerki Dla Spółdzielni. 

Obecnie wykorzystuje zdobyte w pracy zawodowej doświadczenia do pomocy innym w osiąganiu własnych sukcesów i realizacji marzeń. 

Właśnie dlatego Celina Chełkowska… 🙂

 

 

  

 fot. blog Celina Chełkowska