eliza chojnacka na półce społecznej

Do Półki Społecznej dołączyła nasza koleżanka Eliza Chojnacka. Jest autorką książek pt. Nieporządna?, Sinicuik oraz Placebo. 

W 2008 roku otrzymała Literacką Przepustkę Zwierciadła. W 2010 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. Nieporządna?, która wśród czytelników wzbudziła wiele kontrowersji. W 2012 roku ukazała się kolejna książka wzbogacona o pewien wymiar filozoficzny pt. Sinicuik.

Jednak to z Placebo wylewają się emocje i przeżycia, z których emanuje ból i cierpienie przenikające na wskroś czytelnika. Książka polecana jest nie tylko tym, którzy interesują się psychologią, ale każdemu, kto lubi analizować emocje, przeżycia, doświadczenia, metafory oraz rozbudowane opisy przebogatego życia wewnętrznego.

W swoich książkach autorka porusza problemy Współczesnego Człowieka z uwzględnieniem sfery erotyki, potrzeby tolerancji, swobody i otwartości w kontaktach damsko-męskich i damsko-damskich.
Główni bohaterowie jej powieści, to osoby nie radzące sobie z niebezpieczeństwami wynikającymi z symptomów choroby – jaką jest Życie.

W rozmowie z Beatą Patrycją Klary opublikowanej w książce pt. Rozmowy z piórami pisarka opowiedziała o swojej samoświadomości literackiej, a także o procesie twórczym.

Jeżeli będziecie w okolicach Drezdenka 26 października br. to serdecznie zapraszamy na spotkanie z Elizą o godzinie 17.00 w Teatrze Kotłownia (podziemia kościoła Przemienienia Pańskiego). Będzie to drugi dzień II Festiwalu Literackiego „Słowa na Puszczy”.

26.10.2017.
Lekcje literackie
Eliza Chojnacka – Barlinek /Teatr Kotłownia/ 17:00
Miłosz Monasterski – Warszawa /Teatr Kotłownia/ 19:00
Grupa Literacko-Artystyczna LUBDRZEŃ /Teatr Kotłownia/ 20:00