Projekt „Równi choć Różni” i promocjone.com

Jesteśmy za działaniem i chętnie wspieramy osoby, które „coś” robią. Postanowiliśmy objąć patronatem projekt „Równi choć Różni” realizowany przez pięcioosobową grupę licealistek ze szkół Gorzowa Wlkp.

Dziewczyny na co dzień mieszkają i pochodzą z Barlinka. Od kilku lat aktywnie uczestniczą w wolontariacie, jednak w tym roku postanowiły wyjść poza obręb swojej szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z teorii” (w skrócie chodzi o to, by zrealizować własny projekt, który poprawi nasze otoczenie).

Celem projektu licealistek – „Równi choć różni„, jest uświadomienie społeczeństwa, że bycie nieschematycznym nie sprawia, że jest się gorszym (a my zgadzamy się z tym !). Nie chodzi oczywiście tylko o wygląd zewnętrzny. Każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania swoich poglądów. Dziewczyny chciałyby wcielić swoją ideę w życie, poprzez m.in. zorganizowanie dwóch darmowych wieczorów filmowych  w czasie ferii zimowych (współorganizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury „Panorama”), na które każdy bez wyjątku będzie mógł przyjść oraz gali podsumowującej ich działalność. Całość ma uzupełnić instagramowy konkurs z nagrodami. Spotkania organizowane przez licealistki mają wyróżniać się tym, że każdy może w nich uczestniczyć, niezależnie od wieku, płci czy grubości portfela.

Trzymamy kciuki!