Tworzenie swojego stylu wg Dashkafashion

 

Jak już pewnie wiecie organizujemy 5 marca br. o 18.00 spotkanie „Być Kobietą”, na którym będziecie miały okazje spotkać się z Dashkafashion – blogerką i stylistką. Udało się nam zadać jej kilka pytań:)

Skąd pomysł na blog?

Namówiły mnie do tego koleżanki. Początkowo miał to być blog makijażowi, bo jestem wizażystką i pasjonuję się make-upem. Zaczęłam, ale szybko okazało się, że mój zbyt słaby sprzęt kompletnie nie radzi sobie z tą dziedziną. I zaczęłam robić zdjęcia swoich stylizacji. Przez pierwszy rok fotki robił mi mój dziewięcioletni wówczas synek. Oczywiście usłyszałam sporo kąśliwych uwag na temat nieprofesjonalnego podejścia do tematu itd., ale mam zasadę , aby iść do przodu….

Czym dla ciebie jest moda?

Moda to wyrażanie siebie, to dobre samopoczucie w tym co ubieramy się, to taki mały przekaz kim jesteśmy. Nie chodzi aby ślepo podążać za trendami, a o to, by czuć się świetnie samemu ze sob.Wtedy to ma sens. Kopiowanie stylu innych też może być ryzykowne, gdyż możemy czuć się przebrani a nie ubrani, a nie o to w tym chodzi. Ja kocham modę za wolność, nic nie musimy – możemy wszystko.Pomaga nam w tym wyobraźnia. Lubię rzeczy unikatowe, one sprawiają, że możemy troszkę wyróżnić się z tłumu- a jednocześnie być w harmonii ze sobą.

Co zrobić, żeby chciało się nam ubierać, starać się?

Jestem zwolenniczką pozytywnego myślenia (moja przyjaciółka mówi, że mój optymizm ją czasami przeraża :). Jeśli komuś się nie chce, to musi przestawić swoje myślenie. Niech stanie przed
lustrem i zobaczy wszystkie swoje zalety i na nich niech się skupi. Skoro inni mogą, to ja też. Takie myślenie naprawdę pomaga. Jeśli my czujemy się dobrze ze sobą , to tak samo inni nas odbierają i odwrotnie. Jestem stylistką w Galerii Askana i mam przyjemność przeprowadzać metamorfozy klientek. To niesamowite, jak pod wpływem zmiany wizerunku zmieniamy się w środku, jak rośnie nasza pewność siebie.

Czy warto iść z modą, czy wystarczy wyrobić swój styl?

Warto śledzić trendy i czerpać z nich to, co będzie najlepsze dla nas. Każda z nas jest inna i warto tą inność podkreślić. Jeśli jakiś kolor jest bardzo modny w sezonie, to wcale nie oznacza,że wszystkie będziemy w nim świetnie wyglądać, podobnie jest z fasonami. Jeśli wiemy co do nas pasuje, do naszego charakteru, figury, typu urody to warto iść do przodu i wybierać z nowości to, co do nas pasuje.

Jak stworzyć swój styl, kiedyś słyszałam, że warto wycinać z gazet lub zbierać zdjęcia w katalogu zdjęcia, które nam się podobają… to może pomóc stworzyć swój styl?

Wypracowanie swojego stylu zwykle trwa dość długo. To metoda prób i błędów. Czasami coś założymy i wiemy, że to ciuch nie dla nas. Myślę, że warto przeglądać kolorowe pisma, bo być może
faktycznie ktoś nas zainspiruje i możemy coś znaleźć dla siebie. A jeśli rzeczywiście ktoś nam się bardzo spodoba, to wydaje mi się, że wycięcie obrazka jest dobrym pomysłem. Ja kolekcjonuję takie zdjęcia w telefonie i też podpatruję…. Nasz styl ciągle się zmienia, bo my się zmieniamy – i to jest cudowne w modzie !!! Obecnie obserwujemy trend na personalizowanie ubrań, torebek,biżuterii – wszystko po to, aby zaznaczyć swoją indywidualność, niepowtarzalność…. ale o tym więcej na spotkaniu 5 marca :). Zachęcam do przyjścia na spotkanie „BYĆ KOBIETĄ” gdzie porozmawiamy jak przez strój wyrazić siebie, jak mogą nas odbierać inni itd.

DSC_8863 (1)

DSC_3132

DSC_1154

DSC_0915

_DSC0759