by żyć długo, szczęśliwie i w dobrej kondycji, należy całe życie trenować umysł i ciało

 

Przy okazji naszego spotkania „Być Kobietą 2015”, które między innymi wspólnie organizujemy z „Błękitnymi Oknami”, zadaliśmy kilka pytań Agnieszce Nikoliszyn Granatowskiej :).

W jakich obszarach działają Błękitne Okna?

Błękitne Okna to nie tylko oferta turystyczna. Pod tą marką działam wspólnie z dr Zuzanną Brożek. Nasze spectrum działań obejmuje cztery obszary – turystyka, szkolenia, imprezy integracyjne i psychologia. Zuza, jako psycholożka, psychoterapeutka i wieloletni wykładowca zajmuje się wspomaganiem rozwoju osobistego. Moje działania to turystyka – prosto mówiąc – biuro podróży. Wspólnie zajmujemy się szkoleniami i imprezami integracyjnymi. Współpracujemy z wieloma ciekawymi osobami i firmami, dzięki którym nasza oferta ma szanse być interesująca. Mówimy o sobie, że działamy jak krawiec starej daty…. najpierw badamy potrzeby naszego klienta – „zdejmujemy miarę” a dopiero potem przygotowujemy dla niego ofertę. Naszą ofertę natomiast przyrównujemy do układania puzzli. My zajmujemy się układaniem a puzzle to oferty nasze i naszych partnerów, z których składa się finalny produkt. Jako przykład mogę podać wyjazd szkoleniowy, podczas którego oprócz wiedzy merytorycznej, np. wzbogacania technik sprzedaży, uczestnicy mogą spróbować wspinaczki na ściance lub uczestniczą w rejsie jachtem czy zwiedzają okolicę.

Co jeszcze różni wasze projekty od standardowych biur podróży?

Od standardowych biur podróży odróżnia nas przede wszystkim fakt, iż działamy głównie na zlecenia grup. To znaczy, iż nie zajmujemy się sprzedażą wycieczek innych touroperatorów takich jak Tui, czy Nackermann. Sami organizujemy wyjazdy dla naszych klientów, którymi są tzw. grupy zorganizowane, np. szkoły, firmy czy grupy seniorów. Sporadycznie organizujemy także wyjazdy dla klientów indywidualnych, np. do Berlina na jarmark świąteczny czy na tzw. tropikalną wyspę. Zawsze jednak są to wydarzenia w całości organizowane przez nas, dopasowane do potrzeb odbiorcy, „szyte na miarę”.

Waszą maksymą jest hasło „Podróże kształcą”. Czy macie jakieś ciekawe metody przekazywania informacji turystycznych?

Uważam, że podczas podróży znacznie szybciej i przyjemniej poszerza się wiedzę na temat świata i otaczającej nas rzeczywistości. O ileż bardziej pamięta się Kopalnię Soli w Wieliczce, gdy się ją odwiedzi, poliże solne ściany i zanocuje pod ziemią. Żaden podręcznik nie może się z tym równać. Dlatego jestem orędowniczką podróży. Konstruując programy wyjazdów poszukuję sposobów, by turyści nie tyko zobaczyli, ale także mogli uczestniczyć aktywnie w poznawaniu odwiedzanych miejsc, np., podczas zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego proponuję ognisko i krótki kurs wspinaczki skalnej, podczas zwiedzania Wieliczki – nocleg w kopalni. Takich przykładów można mnożyć wiele.

W pełni zgadzasz się z poglądem, iż by żyć długo, szczęśliwie i w dobrej kondycji, należy całe życie trenować umysł i ciało. Czy Wasi Klienci mogą liczyć na coś więcej niż klasyczne zwiedzanie? Przekazujecie im jakieś techniki radzenia sobie z pięknem, jakie ich w danym momencie otacza?

Tak, w pełni zgadzam się z powyższym poglądem i staram się go realizować w swoim życiu prywatnym, poprzez ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji oraz takich aktywności jak wspinaczka skalna czy żeglarstwo Przemycam go także do pracy. Wyjazdy, które projektuję łączą różne elementy aktywności fizycznej, ale także duchowej. Dopasowując je do klientów, bo przecież inne aktywności dotyczą uczniów, a inne seniorów, staram się by był czas na zwiedzanie, kontemplację przyrody, gry i zabawy i wizytę w teatrze.

Z Błękitnymi Oknami będziecie mogli się spotkać podczas imprezy „Być Kobietą” już 5 marca br. o 18.00 w Promocjone.com – serdecznie zapraszamy 🙂

11025059_910283532339286_585044570_o

11034764_910284662339173_125223652_o

11002313_910284562339183_1685164553_o